Cenový rozsah: Od do

Často kladené otázky

Pripravili sme pre vás odpovede na najčastejšie kladené otázky našich klientov. Databázu priebežne aktualizujeme. Ak sa vaša otázka v zozname nenachádza, kontatkujte nás prosím cez stránku Kontakt.

Prečo predať nehnuteľnosť práve nám?

Ak ste unavení z hľadania vhodného kupujúceho, inzerovania nehnuteľnosti či vyjednávania podmienok s nedôveryhodnými realitnými maklérmi a večných obhliadok, u nás si môžete toto všetko ušetriť a spoľahnúť sa rýchly proces predaja a peniaze v hotovosti do 10 dní. Naša spoločnosť a team kvalitných odborníkov sa zaoberá kúpou nehnuteľností na Slovensku už 5 rokov pričom každý predaj/kúpa prebieha pod záštitou profesionálov z oblasti práva, obchodu a realít ktorí sa postarajú o všetko počas celej doby trvania obchodu. Nebojíme sa aj komplikovanejších prípadov ako sú exekúcie, pôžičky či dlhy bankovým i nebankovým subjektom. Garantujeme maximálnu diskrétnosť, len Vy sám rozhodujete kto bude vedieť o predaji.

Prečo kúpiť nehnuteľnosť práve od nás?

Okrem kúpy sa spoločnosť V HOTOVOSTI zaoberá aj predajom nehnuteľností, pričom sú naše nehnuteľnosti 100% právne čisté, bez skrytých závad a ťiarch na majetku a v niektorých prípadoch aj s 2 ročnou zárukou na spotrebiče alebo iné príslušenstvo bytu. Zabezpečíme pre Vás všetky potrebné úkony ako sú notár a kataster, kúpne zmluvy ale aj hypotéku ušitú priamo na mieru s najnižším možným úrokom na trhu.

Ako určujeme kúpnu cenu nehnuteľnosti?

Vychádza sa z trhovej hodnoty Vašej nehnuteľnosti. Ktorú určujeme na základe aktuálneho stavu na trhu nehnuteľnosti. Máme vlastnú databázu cien nehnuteľností a spolupracujeme s odborníkmi z oblastni nehnuteľností a súdnymi znalcami. Naša spoločnosť kupuje nehnuteľnosti pre domácich i zahraničných klientov. V závislosti od dopytu, právneho a technického stavu nehnuteľnosti kupujeme nehnuteľnosti v rozmedzí od 85% do 100% z trhovej ceny nehnuteľnosti.

Ako rýchlo prebieha kúpa nehnuteľností?

V prípade bezproblémového právneho stavu Vašej nehnuteľnosti a ak sa na nehnuteľnosť neviažu žiadne ťarchy ani vecné bremená a sú k dispozícii všetky potrebné dokumenty, kúpa nehnuteľnosti sa môže zrealizovať už do 24 hodín a peniaze dostanete ihneď na Váš bankový účet.

Čo v prípade ak mám zadĺženú nehnuteľnosť?

V prípade, ak V prípade pozemkov a rodinných domov snímku z kat. mapy a geometrický plán, prípadne územný plán a stanovisko obce k stavbe, stavebné povolenie atď.sa na Vašej nehnuteľnosti nachádza záložné právo alebo iné bremeno, Vaša nehnuteľnosť je postihnutá dražbou, exekučným konaním, či máte dlh u správcu, samozrejme i v tomto prípade máme pre Vás riešenie. Zaplatíme za Vás všetky Vaše dlhy a naša spoločnosť v spolupráci s advokátskou kanceláriou prevezme celú komunikáciu s potrebnými úradmi, aby sa predišlo tomu najhoršiemu, vydraženiu Vašej nehnuteľnosti za minimálnu cenu. Vyplatíme za Vás všetky záväzky a nájdeme riešenie, ktoré bude pre Vás výhodnejšie, ako súčasná situácia.

Aké dokumenty budeme od Vás potrebovať na kúpu nehnuteľnosti?

Na prípravu kúpnej zmluvy budeme požadovať:

  • Váš titul nadobudnutia (listinu na základe ktorej ste nadobudli vlastníctvo, napr. Kúpna zmluva, Darovacia zmluva, Dedičstvo- notárska zápisnica)
  • V prípade pozemkov a rodinných domov snímku z kat. mapy a geometrický plán, prípadne územný plán a stanovisko obce k stavbe, stavebné povolenie atď.
  • V prípade založenia v prospech banky, alebo tretej osoby – úverovú, zabezpečovaciu zmluvu , zmluvu o pôžičke
  • V prípade exekučných konaní- vyčíslenú výšku pohľadávok, všetky dostupné listiny od exekútora.